“Карл Маркс і Фридріх Енгельс – не чоловік і дружина, а чотири різні людини!”
Часом географічні знання стають у пригоді доволі несподівано. Вчимося розрізняти, що і як правильно називати, щоби не було незручно перед королевою!
Юні журналісти та решта причетних до використання географічних назв регулярно плутають Ірак з Іраном, Англію з Великою Британією, а Австрію з Австралією.
Це смішно, якщо чесно, і дуже непрофесійно. Тож запам’ятовуємо на майбутнє:
Великобританія просто не пишемо ніколи! Це русизм.
Далі – застосовуємо метод “цибульки”.
Найменша одиниця – Англія. Це країна, що займає більшу частину острова Велика Британія плюс острови Вайт і Сіллі:
Тож технічно Велика Британія – це назва острова, а не країни. Тому цю назву правильно вживати стосовно країн, розташованих на острові – Англії, Вельсу й Шотландії. Утім, дуже часто її використовують як синонім Сполученого королівства (і більш звичну нам форму назви). Це теж коректно.
Англія разом зі ще трьома країнами – Шотландією, Вельсом і Північною Ірландією – утворюють Сполучене королівство Великої Британії та Північної Ірландії. Цю державу також можна називати просто Сполучене королівство (United Kingdom). Воно розташоване на Британських островах.
Британські острови – це архіпелаг, який включає острови Велика Британія, Ірландія та низку дрібних островів, зокрема Коронні володіння (Crown dependencies).
Коронні володіння не входять до складу Сполученого королівства й мають власні уряди. Це Нормандські острови Генрсі та Джерсі й о. Мен в Ірландському морі.
Але й це ще не все! Сполучене королівство має ще й 14 Заморських територій. Але це вже зовсім інша історія 🙂